Desenli Giyinme Tüyoları

Desenli Giyinme Tüyoları

Erkek giyiminde desenleri doğru kullanmak bazen zordur. Doğru desenli gömlek modelini doğru pantolonla kombinlemeye çalışırken biraz zorlanabilirsiniz. Desenli parçanın desenli bir başka parçayla kombinlenmediği moda kuralları artık geride kaldı. Uyumlu olduğu sürece istediğiniz deseni istediğiniz desenle bir arada giyebilirsiniz. Yine de fazla aşırıya kaçmamak ve güvenli ilerlemek istiyorsanız desensiz bir parçayla desenli bir parçayı kombinlemek en garanti stil önerisi. Peki erkek modasında desenli kıyafetleri nasıl kombinleriz? Gelin hep beraber desenli kombin modellerine göz atalım;

Kareli Desen

Günlük giyimden daha şık kıyafetlere şüphesiz en çok rastladığımız desenli parçalar kareli olanlar. Kullanması en kolay olan bu desen, gömlek ya da ceket formunda mutlaka gardırobunuzda yer alıyordur. Baklava deseninden, kazayağı desenine… Kareli desen kullanımında önemli olan; iki baskın deseni bir arada kullanmamak. Daha küçük kareli bir pantolon ya da ceketle, kareli bir gömleği de rahatça kombinleyebilirsiniz. Erkek desenli gömlek modellerinde de en sık rastladığımız desen kareli olanlar. Jean, şort, chino pantolon gibi gardırobunuzdaki hemen hemen her şeyle kareli gömlekleri kombinleyebilirsiniz.

En iyi hangi kıyafette gider?

Dış giyim, gömlekler ve blazer ceketler

En iyi neyle gider?

Diğer küçük kare desenli ve mikro baskılı kıyafetler

 

Çizgi Deseni

Dikey çizgi desenli parçalar özellikle gömleklerde uzun süredir aramızda. Son yıllarda enine çizgili erkek kıyafetleri de özellikle tişörtlerde karşımıza çıkmaya başladı. Çizgili deseni giymenin üç basit yolu var; birincisi baştan aşağı aynı yönde çizgili kıyafetler giymek. İkincisi üst ve alt kıyafetlerinizde farklı çizgili parçalar kombinlemek. Üçüncüsü ise üst kısımda enine alt kısımda boyuna çizgili kıyafetleri tercih etmek. Daha smart casual bir görünüm için kıyafetlerinizin tonları birbirine yakın olmalı. Aynı renk grubundan farklı tonları bir arada kullanabilirsiniz.

En iyi hangi kıyafette gider?

Pantolonlar, takım elbiseler ve casual basic parçalar

En iyi neyle gider?

Geometrik desenler ve diğer çizgililer

1960’larda hayatımıza giren şal deseni, tarzında iddialı parçaları seven ve evden çıkmadan stiline çok dikkat eden centilmenler için daha uygun. Fazla dikkat çeken ve diğer desenlere göre biraz daha karmaşık görünen şal deseni bu sebeple daha çok aksesuarlarda kullanılıyor. Polo yaka tişörtlere de çok yakışan şal desenini, desenin tonlarında düz bir ceket ve pantolonla kombinleyebilir, desenli kombininizi bir tık sadeleştirebilirsiniz.

En iyi hangi kıyafette gider?

Polo yaka tişörtler, kravat ve mendiller, takım elbise aksesuarları

En iyi neyle gider?

Puantiyeliler, çizgililer ve hayvan desenleri

Geometrik ve Çiçek Desenliler

Geometrik, hayvan ve çiçek desenleri yapıları sebebiyle halihazırda fazla dikkat çeken desenler. Büyük desenli kıyafetler tercih ediyorsanız renk seçimini biraz daha doğal ve hafif tonlarda yapmanız önemli. Bu tür desenler daha çok casual ve günlük stillerde yer alsa da iş günleri ve özel günlerde giyebileceğiniz büyük ve dikkat çekici desenli gömlek modelleri de artık çok moda. Erkek giyim artık eskisi kadar klasik değil! Biraz cesur olma zamanı!

En iyi hangi kıyafette gider?

Polo yaka tişörtler, kravat ve mendiller, takım elbise aksesuarları

En iyi neyle gider?

Puantiyeliler, çizgililer ve hayvan desenleri

Gönderiyi paylaş